Андрухович & Karbido – Atlas Estremo
Етно та фольк, Матеріали, Релізи, Рок та альтернатива

Андрухович & Karbido – Atlas Estremo (Альбом)

Ім’я Юрія Андруховича безперечно відоме далеко не тільки у вітчизняних літературних колах, але відтепер стає ще все більш впізнаним і в колах музичних. І не в останню чергу цей факт має місце завдяки новому спільному альбому Юрія Андруховича та польського гурту Karbido під назвою Atlas Estremo, який став четвертим за ліком спільним диском українця та поляків.

В основу Atlas Estremo покладено літературний твір пана Андруховича «Лексикон інтимних міст», в якому автор описує 111 місць світу, де йому довелося побувати. На самій платівці, до слова, таких місць тринадцять – тринадцять окремих пісень із джазовими присмаками, присвячених певному окремому місту на світовій мапі. Українських міст на платівці одразу чотири – Київ, Львів, Дрогобич та Ужгород. Є там також і Москва, під час концертного виконання якої музиканти одягають чорні сонцезахисні окуляри як символ постійного відведення очей під час розмови. До слова, про це явище неодноразово зазначали учасники Karbido після своєї мандрівки до Росії та спілкування з місцевими. «Наше узагальнене враження полягає у тому, що росіяни, ті що хороші, воліють скоріше «не цікавитися» політикою. Принаймні так говорять. Можливо їм так легше та безпечніше. Майже усі без винятку на питання з політичним підґрунтя замовкали й відверталися, щойно дізнавшись, що ми поляки», – розповів Томаш Сікора.

Повертаючись до самої платівки Atlas Estremo варто зазначити, що її назва може перекладатися з італійської у двох розуміннях. У першому значенні слово Estremo – це межа або кордон, але у другому – екстремальний, максимальний. Думаю, що таке «Атлас» перекладати не варто. До теми перекладів додамо, що в одному релізі Юрія Андруховича та гурту Karbido поєднано одразу два диски, один з яких вмістив музичний матеріал українською, а інший – польською мовами.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *