Alina Pash – Пинтя: Гори
Етно та фольк, Матеріали, Популярна музика, Релізи

Alina Pash – Пинтя: Гори (Альбом, ч1)

Закарпатські села, що розкинулися між гір і лісів – магічні місця. Вони сповнені міфів, легенд і повір’їв. Одна з історій, що місцеві жителі передають із вуст в уста – про Пинтю Хороброго. Говорили, він був пов’язаний з самим графом Дракулою …

Закарпатський Робін Гуд – Пинтя не був «хорошим хлопцем», але завжди боровся за добро. За його голову давали щедру нагороду. Пинтю брала хіба що «срібна куля». Хто би на нього не полював, вбити нікому не вдавалося. Здали Пинтю свої ж, четвертували в румунському місті на 33 році життя. З тих пір Пинтя став місцевим героєм, а пізніше – головним персонажем містичного закарпатського фольклору.

«Він був моїм давнім предком. Ця розповідь про нього. Цей альбом про мої корені, витоки, рідних місцях. Адже я родом з гір! », – каже Alina Pash.

«Пинтя: Гори» – перша частина довгоочікуваного дебютного альбому співачки, яка стала головним відкриттям року на українській сцені в 2018 році. Захоплююча, цільна історія, сюжет якої співзвучний з історією життя самої Аліни.

Не випадково альбом відкриває фрагмент із книги Олександра Гавроша про пригоди все того ж Пинті-розбійника. Слідом за ним – новий забійний Pash-хіт «Bosorkanya». Під пружний контрабас і в’язкий хіп-хоп біт Аліна співає українську народну пісню про дівчат, яких насильно видають заміж за багатого. «Але ж всі хочуть справжнього кохання!» Без паузи на видих – вже відомий хіт «Bitanga», з кліпу на який почалася творча історія Alina Pash.

Ейфорійний герідж «Течія», заспівати трьома мовами – данина рідним краям. Місця, де сплітаються безліч мов і традицій, народжуючи унікальну, неповторну середу. Карнавальний хіт «Слухай» – ода свободі. Під запальні тропічні ритми Аліна згадує молоді роки: «Це моє тінейджерство. Час, коли хотілося пізнавати світ і посміхатися перехожим».

Кожен наступний трек альбому – не схожий на попередній. Через патентований мікс із етно і електроніки, хіп-хопу і трайбл-бітів, Alina Pash виходить на нові музичні території – іноді дуже екзотичні. Стильний нью-біт вігрівом «Tamagotchi», потужні гуркіт брудного електро в номері «Тільки вгору» (тут вокал Аліни виразно нагадує Grimes) і ніжний урбан-соул родом з 90-х в завершальній альбом баладі «Середина».

«Це моє перше розуміння любові. Тієї, що трапилася зі мною. Пісня про те, як складно і як важливо знайти середину в любові», – каже Аліна. За її словами, лейтмотивом усього альбому стає жіноча сила: «Wild woman from roots! Це іс торія про те, звідки я і що я відчуваю».

Останньою важливою деталлю, яка доповнює загальну картину альбому, стає аксесуар, що зображений на його обкладинці. Це вогненна саламандра. Таких часто можна зустріти на карпатських землях. «Мій маленький дракон, моя тотемна тварина», – робить висновок Аліна.

Альбом Alina Pash – «Пинтя: Гори» вже доступний для стрімінга і скачування у всіх онлайн-магазинах. Видавець – лейбл HitWonder. Друга частина альбому вийде 14 червня 2019 року.

Alina Pash – Пинтя: Гори
Google Play
iTunes
Підтримати «Нотатки»

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *