Alina Pash – Bitanga
Етно та фольк, Кліпи, Матеріали, Реп та хіп-хоп

Alina Pash – Bitanga (Кліп)

Максимально неочікуване перевтілення: фіналістка шоу «Х-Фактор 6» Аліна Паш презентувала дебютну роботу свого авторського проекту, що отримала назву Bitanga. У новій пісні та кліпі Аліна постає в образі зухвалої закарпатської дівчини, що виконує речитатив закарпатською говіркою на фоні колоритних та містичних місцевих пейзажів.

За словами співачки, її першим словом було не «да» або «так», а закарпатське «йо», тому і свою музичну кар’єру вирішила розпочати з цього самого гонорового «йо». «На Закарпатті моя сім’я оселилася через дідуся, якого саме там було призначено керівником лісокомбінату. Моя рідня по материнській лінії розмовляє чистою українською мовою, а ось татова сторона сім’ї – повністю закарпатська. Там всі місцеві розмовляють дивною мішаною мовою. Часто її називають «суржиком», але особисто я вважаю за краще використовувати терміни «сленг» чи «діалект», – коментує Alina Pash.

Слово Bitanga, яке подарувало пісні назву, із закарпатської перекладається як «хуліган». Саме так, за словами співачки, колись давно її називав дідусь, коли маленька Аліна крала гарбузи із сусідніх полів.

«Електроніка, плюс етніка, hip-hop, RnB, там все намішано. Я навіть гадки не маю як це назвати одним або двома словами – це мікс кількох стилів», – розповідає про стилістику пісні Bitanga дівчина.

Трайбл-саунд синглу – справа рук і навичок саунд-продюсера Сурена Томасяна, а автором кліпу став режисер і за сумісництвом однокурсник Івана Дорна Гена Трунов, який знімав «Безмато» і документальний фільм про Randorn Tour. У кадрі зустрічаються модні окуляри в білій оправі і кошлаті шуби-гуні, сільські пейзажі і божевільні танці, мотоцикли «з коляскою», вівці і коні. За три хвилини Аліна змінює з десяток головних уборів, які стиліст Валера Топал збирав на знімальному майданчику з найрізноманітніших підручних матеріалів – кофт, шматків тканини, штанів і зростаючих в окрузі квітів. Зйомки кліпу, звісно ж, відбувалися на Закарпатті, а у пошуках необхідних локацій знімальна команда об’їздила понад сотню кілометрів місцевих гір та лісів. Фінальною крапкою-локацією стала верхівка гори, де знімальну групу зустріла мама Аліни із чаном голубців у руках.

Українська музика: Alina Pash – Bitanga

Google Play
iTunes
Підтримати «Нотатки»


Вам також має сподобатись...

1 коментар

  1. Анця says:

    Закарпаття рулить

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *