Незважаючи на те, що Брем Стокер є автором безлічі чудових романів, справжню славу йому приніс тільки один з його творів. Це – всесвітньо відомий роман «Дракула», історія про графа-вампіра, що проживав в Трансільванії і володів надприродними здібностями. Написаний в стилі епістолярного роману (представлений у вигляді листів і щоденникових записів), «Дракула» став справжньою класикою жанру, хоча цей твір і не є першим в історії романом про вампірів. Проте, Стокер зміг створити настільки яскраві декорації, настільки лякаючих персонажів і настільки страшний сюжет, що саме його книга стала справжнім еталоном в своєму жанрі.
Відомо, що первісний задум роману народився зі сну жахів, який відвідав письменника за кілька років до написання книги. Після цього Стокер виконав колосальну роботу – він самостійно вивчив безліч архівних записів, радився з ученими істориками, провів чимало часу в бібліотеках перш ніж отримати основу для майбутнього роману. Спочатку у автора було кілька можливих місць дії, та й з прототипом він довго не міг визначитися. Згодом в ролі прототипу був обраний сумнозвісний Влад Цепеш, правитель з XV-го століття, прозваний Дракулою (сином дракона) за свою жорстокість. Трансільванія як місце дії було обрано завдяки незвичайній атмосфері, яка панувала там – Стокер вважав, що саме вона здатна стати найкращою декорацією для його готичного сюжету.
Дійсно, в «Дракулі» чимало від готики, проте в той же час роман дещо відрізняється від класичних готичних творів. Стокер зображує вампіризм як захворювання, проектуючи таким чином дію книги на сучасну йому дійсність. Справа в тому, що в кінці XIX-го століття такі захворювання як туберкульоз і сифіліс були справжнім бічем для Великобританії. Нерозривно асоціюючись з пороком, падінням, розпустою, вони стали блискучою аналогією для захворювання, описуваного в «Дракулі».
У той же час, пороку, який лежить в основі вампіризму, Стокер додав певну естетичність, лякаючу привабливість, завдяки чому роман і виявився настільки популярним – за великим рахунком звичаї тодішньої публіки не далеко пішли від сучасних смаків. Сьогодні «Дракула» залишається одним з найпопулярніших і відомих творів про вампірів. Зарахований до розряду класики, цей роман виявляється цікавим і для сучасного читача. Основна заслуга, безсумнівно, належить тут самому Стокеру – створивши яскравих персонажів, додавши в основну інтригу сексу і крові, автор буквально прирік свою книгу на популярність.