Друзі, зовсім нещодавно закінчився черговий, вже сьомий за ліком сезон музичних змагань Docker`s ROCK Battle, які з наступного сезону носитимуть скорочену назву ROCK Battle UA та проходитимуть у більшому закладі, про що ми сповістимо вас додатково. А наразі пропонуємо трохи ближче познайомитися з переможцями сезону номер сім – гуртом «Теорія Інших» з міста Гадяч, що на Полтавщині, та їхньою вокалісткою зі стародавнім козацьким прізвищем Анною Завийбородою.
– Вітаю з перемогою! Розкажіть, як дізналися про змагання та чому вирішили взяти у них участь?
– Дякую! Про ці змагання ми дізнались через соціальну мережу. Довго не думали, та вирішили спробувати свої сили.
– Якщо чесно, із самого початку, ви допускали думки про перемогу?
– Всі учасники гурту сприймали це змагання дуже серйозно. Ми готувалися, переживали, дискутували стосовно різних моментів протягом підготовчого етапу. Але все ж ми просто намагалися зробити максимум, на що здатні. Адже гуртів талановитих багато і всі різні, по-своєму цікаві.
– Що скажете про ваших опонентів, хто запам’ятався і чому?
– З цікавістю спостерігали за іншими гуртами, вважаю, що на таких конкурсах ми маємо обмінюватися знаннями та допомагати одне одному, адже робимо все ж одну творчу справу. Запам’яталися GALSIBAND, дуже вразила вокалістка своїм професіоналізмом виконання, у STANZA сподобались тексти та подача.
– Знаю, що ваш гурт утворився на зламі інших команд, розкажіть про це.
– У складі нашого гурту всі без винятку музиканти за покликом душі та не можуть без творчості. Хлопці все своє життя були у творчих пошуках своєї музичної реалізації. Гурти «Смур», «Провокація» та «Бріз», це різні за стилем, але також потужні та самобутні гурти, які тривалий час були невід’ємною частиною життя наших теперішніх «теоріанців». Звісно, коли руйнується те, в що вкладаєш душу, це дуже важко. Але жага до музики зібрала нас в новий гурт в 2010 році. Вважаємо, що треба бути вдячним за досвід та черпати з нього сили для нових музичних звершень. Отже, все було не дарма і так мало статися.
– Ви зазначали, що потрапили до складу досить неочікувано. Цікаво, а як ви до цього ставилися до рок-музики та до української етніки?
– Особисто я знайшла спочатку себе в рок-музиці як слухач. Співаю я з самого раннього дитинства, а от рок – це для мене була втеча від реальності в певний період часу. В 11 років я втратила дуже близьку людину і мені було важко це сприйняти і усвідомити. Коли я почала слухати рок-музику, я знайшла там свободу вираження, в подачі, в текстах, в характері. Тому й по цей день це мій стиль, я слухаю, коли мені важко і коли я маю що сказати, я співаю. Це вже не просто музика, а невід’ємна частина мене. Етно напрям – це ж єство, з яким народився. Я українка і цього не змінить ніщо й ніколи. І вважаю своїм людським обов’язком та необхідністю нести саме нашу древню слов’янську суть в своїй творчості.
– Розкажіть про походження назви гурту та її значення.
– Коли я долучилась до гурту, він уже мав свою назву. Але особисто я вважаю, що назва гурту може мати безліч значень, і кожен може сприйняти суть назви по-своєму. Але основний зміст – це інші (іншість, інакшість). Інакшість світобачення, сприйняття світу, в самореалізації себе в музиці зокрема. Теорія – це ніби свій алгоритм, визначений теоретичний напрям руху по життю. Тобто «Теорія Інших» – це наш музичний, визначений долею шлях.
– «Теорія Інших» наразі працює над новим альбомом, у чому буде його відмінність від ваших попередніх робіт?
– Ми створюємо пісні самі, на основі власних почуттів, думок, і звісно ж пережитого досвіду. Вважаємо, що потрібно кожного дня намагатися бути кращими, ніж ми були вчора. Отож і в творчості ми розвиваємося, вчимося на власних помилках, шукаємо нове звучання. Намагаємося ламати стереотипи та створювати музику, яка максимально відображає наш внутрішній стан. Для кожного музиканта дуже важливо кайфувати на сцені, тоді це правда, і слухач це відчуває. Новий альбом буде дуже відрізнятись усім від попередніх альбомів. Це на сам перед більш складніші мелодичні рішення, пасажі. Зміст текстів, їх подача та занурення в мелодію. Кожен з музикантів «Теорії» є дуже самокритичним до самого себе і це і є рушійною силою до розвитку і створенням чогось кардинально нового й іншого.
– Яку мету перед собою ви ставите сьогодні?
– Мета у нас спільна і це нас єднає вже 9 років. Ми хочемо нести правду через свою музику. Хочемо бути почутими, і звісно ж хочемо бути на сцені. Запис нових альбомів, вихід на «велику» сцену.
– Якщо не завжди все вдається, з ким ви можете поділитися проблемами?
– Звісно, це найближчі люди. Це батьки та друзі. І до речі в нас філософія гурту з самого початку була і є такою, що ми не лише колеги по «цеху»: ми і друзі, і родина.
– Яка з порад, яку вам коли-небудь давали стосовно музики, виявилася найціннішою?
– Особисто мене з дитинства вчила моя найперша викладач музики бути наполегливою та не зупинятись. Потрібно не дивлячись ні на що йти до своєї мети. Бути чесною з самою собою.
– Який з усіх отриманих вами відгуків від слухачів був найдивнішим?
– Всі відгуки про нашу творчість так чи інакше залишають свій слід в наших серцях, але як говорять вчинки важливіші слів. І згадався один випадок, який стався на 5-річний ювілей «Теорії Інших». Дві дівчини приїхали аж із західної України до м. Гадяч, Полтавської області спеціально на наш виступ й до того ж взагалі вперше відвідали наше місто. Ми були приємно вражені таким жестом та увагою до нашої творчості. Такі випадки надихають ще більше до подальших творчих звершень.
– Кілька побажань меломанам від вас.
– Слухайте багато музики, різної за жанром та змістом. Шукайте те, що вам близько, адже музика допомагає звільнити емоції та почуття. Всім добра.