Анна Міщенко, або ж Anna Mnishek (псевдонім, який виконавиця взяла у юнацтві) – фронтвумен молодого столичного гурту Mnishek, що поєднує у своєму звучанні гітарний драйв із елементами української автентики. Певну частину свого життя співачка провела у місцині, яка зветься на старий манер Чорнолісся – це осередок прадавньої Чорноліської культури (межиріччя лісостепових течій Дніпра та Дністра). Енергія та містика древньої місцини не могла не накласти відбиток на музичне становлення дівчини і саме їх мають можливість сьогодні відчувати слухачі гурту.
– Тільки-но завершився сьомий сезон шоу-конкурсу Dockers Rock Battle, де гурт Mnishek зайняв друге місце. Розкажіть, чому ви вирішили приймати участь у музичних змаганнях та які дивіденди вони принесли вашій команді.
Будь-який конкурс – це додатковий стимул попрацювати над помилками, проаналізувати слабкі сторони та удосконалити себе, скажімо так. Також це чудова можливість познайомитись з творчістю інших артистів і просто особисто з ними. Не менш важлива причина – це коментарі суддів, бо так ти отримуєш або підтвердження того, що рухаєшся в правильному напрямку, або це конструктивна критика, акцентування уваги на деталях, яких ти можливо не бачиш, але їх урахування допоможе тобі в майбутньому досягти більшого. Одним словом це все сприяє розвитку, еволюції гурту як творчої одиниці.
– Розкажіть про ваших конкурентів у фіналі, хто сподобався більше, чим саме?
Всі були достойні, але особливо для себе відмітили гурт StroOM, у вокаліста дуже цікава манера виконання, такі родзинки завжди привертають увагу.
– На заключному концерті ви були єдиним колективом, що використовував у своєму звучанні елементи фолку. Попередній переможець, гурт Motanka, до слова, у своєму саунді також звертається до української автентики. Як гадаєте, станом на сьогоднішній день це може стати додатковим козирем у боротьбі за слухача, або ж така музика є просто покликом серця? Чи знайомились ви із творчістю команди Motanka?
На щастя, на даний момент така музика набирає обертів. По-перше, це результат національного піднесення, захоплення власною українською культурою, що характерне для нашого сьогодення. По-друге, це можливість дати слухачу оригінальний матеріал, адже в умовах монополії поп-музики все ж таки виникає потреба знайти щось відмінне, унікальне.
Ми знайомі з гуртом Motanka навіть особисто, захоплюємось їх творчістю, радіємо успіхам. Це ще раз доводить, що фолк-напрямок перспективний, у нього є спраглий слухач і успішне майбутнє вже стає більш окресленим.
– Знаю, що наразі ви працюєте над новим синглом. На якій стадії зараз знаходиться ця робота та кілька слів про її ідею.
Так, зараз якраз триває активна робота над новим авторським треком, прем’єру плануємо на кінець жовтня. Цього разу ми прагнули зробити драйвову потужну пісню, експериментували з інструментальною частиною. Можливо для наших постійних слухачів звучання буде дещо незвичне, але ми завжди знаходимося у творчому пошуку, варіативності, тому дуже сподіваємось, що ця нова робота також усім буде до смаку.
– У вашому репертуарі є як авторські пісні, так й адаптовані народні твори, при чому не тільки українські, але й інших країн. Як ви розумієте, що та чи інша співанка точно «ваша»?
Це все відбувається на інтуїтивному рівні. Коли я чую пісню, я відразу відчуваю, чи резонує вона зі мною, чи викликає емоцію, адже саме мені треба буде потім передати слухачеві чуттєву складову, основне послання пісні. Бо ж якщо ти сам не відчуваєш те, про що співаєш, то люди також цього не відчують, а без такого обміну енергією артисту нема сенсу виходити на сцену.
– З 2016 року ви випустили вже чимало синглів для майбутнього повноформатного релізу. Коли плануєте видати дебютний альбом?
Якщо зірки стануть як треба, то навесні чекаємо, що альбому бути. Сподіваємось, що все так і складеться.
– Ви зазначали, що наразі учасники гурту сконцентровані виключно на музиці, а не на роботах. Втім, запис пісень, зйомки відео, інструменти, репетиції – то все не дешеве задоволення. Як вдається вирішувати цю проблему?
Наразі ми всі прибутки від творчості гурту вкладаємо в його розвиток. Але звичайно треба за щось жити, тому у всіх є якісь підробітки, єдиною умовою яких є можливість у будь-який момент бути готовим зірватися на концерт.
– Яке найбільше випробування вже мало місце в історії гурту Mnishek?
Можливо не випробування, але точно важкий процес, коли відбувається зміна учасників, ми вже двічі таке пережили. Гурт існує як єдиний організм і кожний є наче частиною один одного, а, отже, коли хтось йде, то від тебе наче щось відривають. Однак, нам дуже пощастило, ми знайшли гідну заміну, нові хлопці надзвичайно гармонійно вписалися у колектив і зараз ми знову єдине ціле.
– Якими п’ятьма прикметниками ви би охарактеризували свій колектив?
Наполегливий, креативний, щирий, амбітний, чуттєвий.
– Ну і на останок кілька слів-побажань читачам «Нотаток».
Бути свідомим стосовно себе. Не рухатись за течією, а шукати свій шлях, своє покликання. Через сумніви і страхи йти до своєї цілі, до істинного себе. Тільки коли ти на своєму місці, займаєшся улюбленою справою, ти можеш бути абсолютно щасливим і гармонійним. А Всесвіт тобі обов’язково в цьому допоможе, безумовно!
Дякую за Вашу творчість!