Не відпускаємо святковий різдвяний настрій завдяки новому альбому колядок гурту Troye Zillia під назвою Paradise Birds! Свіжа платівка львівського арт-фолк колективу вмістила у себе десять композицій, основу для яких музиканти ретельно відшуковували у найрізноманітніших куточках України, а деякі навіть за океаном. Усі твори платівки учасники «Троє Зілля» безкоштовно передали владі Львова для відтворення у міських трамваях протягом зимових свят.
Складно уявити, що заради 32 хвилин і 42 секунд звучання, а саме стільки триває альбом, музиканти працювали понад 2 роки, підбираючи 10 колядок з різних регіонів України і придумуючи нові аранжування. Від прадавнього автентичного співу у колядці «Ізпрежди віка» до сучасних технологій роботи з семплами та контролерами у «Щедрику». Перелік стилів у альбомі вражає, хоча варто зазначити, що всі вони розумно вплетені у стиль Troye Zillia – world music – отож це елементи клезмеру, реггі, соулу, ланджу, фольку, електрофольку, автентики та ірландської музики.
Як жартує Стас, барабанщик і один із засновників гурту, «ці пісні буде цікаво послухати як пацанам з Сихова (відомий спальний район Львова) так і музичним експертам з філармоній. Там є і своє рідне і нове. Ми додали багато ритмів. Взагалі і в принципі в українських колядках вкрай рідко можна почути ударні або перкусійні інструменти. За невідомих причин композитори свідомо не дають танцювальний настрій колядкам. А ми це зробили».
«Ви знаєте, люди люблять впізнавати те, що вони знають, тоді почувають себе в темі. І ми залишили багато впізнаваного у альбомі Paradise Birds. Поруч з тим деякі колядки опрацювали з дуже сміливими змінами. Мені особисто дуже до вподоби аранжуванням «Небо і земля», де ми використали екзотичний орієнтальний лад, що уподібнює пісню до клезмеру. Залучили до співпраці кларнетиста, що дало дуже виграшний результат», – додає Настя, бандуристка і солістка Troye Zillia.
Зауважимо, що на одну з пісень альбому Paradise Birds (мова про композицію «Бабусі»), музиканти Troye Zillia планують створити спеціальний ролик-колаж, та показати у ньому фотографії ваших усміхнених бабусь. Більше інформації та адресу для надсилання фотокарток шукайте на сторінці гурту у соціальних мережах.
Клас!